Legacy Heritage Traditional Small Bar Bracket Corbel
The Legacy Heritage small bar bracket corbel is ideal for use under a bar top or counter top, but you will find many more uses for this little workhorse. The bracket has simple, straight lines, and gently curving arches for a classic look. Handcrafted from choice hardwoods and arrives unfinished and ready to stain.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 12" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like