Legacy Heritage Turned Wood 35 Inch Island Leg
The kitchen island has become a staple in today's kitchens. It is more than a food prep area and dining area; it is the hub of the home. So you want your island to look great. Add a touch of classic style to your island with this 35" island leg from our Legacy Heritage Collection. This beautiful solid wood leg is handcrafted to create a quality leg you will be proud to display.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like