Legacy Signature 12 1/2 Inch Providence Bar Bracket Corbel - Wide
Corbels and bar brackets are versatile additions to your home projects! Use this 12 1/2-inch Providence Bar Bracket Corbel to support a countertop overhang on a bar or seating area, as a decoration on a range hood, or to give depth and grandeur to a mantel or fireplace surround. It is also a great shelf bracket for holding books, pictures, and more. The bracket has simple, straight lines, and gently curving arches for a classic look. Choice of five wood types.
Specifications
| Width | 3" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Signature |
| Material | Wood |
| Projection | 6 1/2" |
| Unit of Measure | Each |
| Finish | Unfinished |
| Height | 12 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like