Legacy Signature 14 5/32 Inch Scalloped Bar Bracket Corbel - Narrow
These Legacy Signature furniture-quality bracket corbels are expertly handcrafted in the United States, then machined, sanded to perfection, and ready to stain or paint. Ideal for shelves, or under your counter tops or bars for support. Available in three popular wood species - Alder, Maple and Poplar.
Specifications
| Finish | Unfinished |
| Height | 14 5/32" |
| Material | Wood |
| Projection | 8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 3/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Signature |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like