Legacy Signature 14 Inch Mission Bar Bracket Corbel - Wide
Made in America, these Legacy Signature furniture quality corbels are expertly handcrafted and machined, sanded to perfection, and ready to stain or paint. This 14-inch Mission-style bracket is ideal for shelves, bar brackets, or under your counter tops for support.
Specifications
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Wood |
| Projection | 8 1/2" |
| Width | 3" |
| Unit of Measure | Each |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Signature |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like