Legacy Signature 18-Inch Manchester Stove Hood Bracket Corbel
Legacy Signature 18 Inch Manchester Stove Hood Bracket Corbel is a robust bracket for supporting heavy objects. While made as a stove hood bracket, they can also be used for shelves, as accent pieces, or under your counter tops for support. Legacy Signature furniture-quality bracket corbels are expertly handcrafted and machined, sanded to perfection, and ready to stain or paint. Maple or Poplar.
- Product: Wood Bracket Corbel
- Style: Rustic
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Maple, Poplar
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Finish | Unfinished |
| Height | 18" |
| Material | Wood |
| Projection | 16" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 3/4" |
| Brand | Legacy Signature |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like