Legacy Signature 9 Inch Scalloped Bar Bracket Corbel - Extra Wide
Made of North American Hardwoods, these Legacy Signature 9 Inch Scalloped Bar Bracket Corbel - Extra Wide are expertly handcrafted and machined. They are sanded to perfection and ready to stain or paint. Ideal for shelves, as accent pieces, or under your counter tops for support.
- Product: Wide Scalloped Bar Bracket Corbel
- Material: Unfinished Wood
- Wood Types: Maple, Red Oak, Cherry, Poplar
- Height: 9"
- Projection: 5"
- Width: 4 3/4"
Specifications
| Finish | Unfinished |
| Height | 9" |
| Material | Wood |
| Projection | 5" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 3/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Signature |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like