Lewis Dolin Level Pull
The Lewis Dolin Level Pull the perfect gift for anyone in the construction business. The Zinc pull is finished in Yellow and has markings like a ruler. Also has a working level. Made of Zinc. Screws included. Projects 1 1/4-in. Height 1 1/4-in. 6-in. long. 3-in. boring.
Made of zinc. Screws included. Projects 1 1/4-in. Height 1 1/4-in. 6-in. long. 3-in. boring.
Specifications
| Boring | 3" & 96MM |
| Brand | Lewis Dolin |
| Color | Yellow |
| Height | 1 1/4" |
| Length | 6" |
| Material | Die-cast Zinc |
| Projection | 1 1/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like