Brass Accents Magazine Mail Slot With Double Flap
This Brass Accents Mail Slot is made from solid brass material. Mail slot has flaps on both sides of the door. The exterior is a spring-loaded flap and the interior is a gravity flap.
Hole size required is 2 3/4" x 11 5/8" for this 3 5/8" x 13" mail slot.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Additional Information | Hole Size Required Is 2 3/4" X 11 5/8" For This 3 5/8" X 13" Mail Slot. |
| Brand | Brass Accents |
| Boring | 12" |
| Height | 3 5/8" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 1/2" |
| Unit of Measure | Sold Each |
| Width | 13" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like