Legacy Signature 12 Inch Manchester Bar Bracket Corbel - Wide
Our Legacy Signature 12" Manchester Bar Bracket is made a little wider to support your bars and counter tops. This hand crafted bracket is three inches wide with a projection of 8 inches. The Mission-style bracket features gentle arches and clean lines. Choice of Poplar, Cherry, Alder and Maple.
Specifications
| Material | Wood |
| Projection | 8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| Height | 12" |
| Finish | Unfinished |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Signature |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like