Marella Classic Square Furniture Foot Cup
Dress up your period style furniture with these stunning Marella Classic Square Furniture Foot Cup. Each piece is crafted by skilled artisans, and is 100% made in Italy. Authentic finishes are meant to last and add the perfect elegant patina to your kitchen, bath, or favorite furniture piece. Made of Brass and offered in Distressed Antique Brass, Oil Rubbed Bronze, and Polished Brass finishes.
Specifications
| Brand | Marella |
| Height | 1 9/16" |
| Material | Brass |
| Style | Classic |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 9/16" |
| Additional Dimensions | Outside Bottom Width: 1 5/16" |
| Inside Bottom Width | 1 1/8" |
| Inside Height | 1 9/16" |
| Inside Top Width | 1 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like