Lewis Dolin Metal Bin Pull
The Lewis Dolin Metal Bin Pull brings a 50's vibe to your decor. The Retro collection of bin pulls, cabinet pulls, and knobs are offered in Black, Candy Red, and our new Robin's Egg Blue with Chrome rim. 3" boring. Zinc.
- Product: Lewis Dolin Metal Bin Pull
- Material: Zinc
- Finish: Polished Chrome
- Colors: Black, Candy Red, Robin's Egg Blue
- Boring: 3"
- Length: 3 3/4"
- Width: 1 5/8"
Specifications
| Length | 3 3/4" |
| Material | Die Cast Zinc |
| Style | Retro |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 5/8" |
| Boring | 3" |
| Additional Information | Polished Chrome Base |
| Brand | Lewis Dolin |
| Finish | Polished Chrome |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like