Acorn New York Shutter Hinge
The Acorn New York Shutter Hinge is for shutters hung flush with the casing. Mounting fasteners included. Sold per set of 2 pairs, enough to hang two shutters.
Specifications
| Additional Dimensions | Pintle Plate 3 1/8" H X 1 1/8" W |
| Brand | Acorn Manufacturing |
| Finish | Black |
| Height | 3" |
| Material | Iron |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Rustic |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like