Restorers Classic Brass Bail Pull With Pierced Rosettes
Restorers Classic Brass Bail Pull With Pierced Rosettes is a Victorian-style, polished brass bail pull with ornate curved handle and round, pierced rosettes. 3-inch boring. Brass finish.
Specifications
| Style | Victorian Golden Oak |
| Additional Dimensions | Backplates 1" |
| Boring | 3" |
| Finish | Brass |
| Length | 4 1/8" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 11/16" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2" |
| Brand | Restorers Classic |
| Shipping | Usually Ships In 3-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like