Berenson Vibrato Round Smooth Top Knob
The Berenson Vibrato Round Smooth Top Knob is a traditional round metal cabinet knob with flat raised top and stepped round base. The zinc knob is part of the Designers' Group featuring a Polished Nickel finish that coordinates with many modern faucets and fixtures. 1 3/16" diameter.
Berenson Round Smooth Top Knob Specifications
- Style: Traditional
- Material: Zinc
- Finish: Polished Nickel
- Diameter: 1 3/16"
- Projection: 1"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Berenson Hardware |
| Additional Dimensions | 1" Base Diameter |
| Diameter | 1 3/16" |
| Finish | Polished Nickel |
| Material | Zinc |
| Projection | 1" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like