Premier Copper Copper Quadruple Toggle Switchplate
Bring the beauty of copper to your home with this Quadruple Toggle Switchplate. Hand hammered for authentic appeal and finished with a rich oil rubbed bronze. Made of 18-gauge copper.
FEATURES:
- Outer Dimensions: 8" x 4 1/2" x 1/4"
- Finish: Oil Rubbed Bronze (Dark Brown)
- 100% Recyclable
- Composition: 99.7% Pure Recycled Copper
- Lead Free (less than .01%)
- Patina: Fired
- Warranty: Limited Lifetime
SUGGESTED ACCESSORIES:
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Height | 1/4" |
| Material | 18 Gauge Copper |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 41/2" |
| Length | 8" |
| Brand | Premier Copper Products |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like