R. Christensen Dual Cabinet Knob
The Dual Collection gets its name from the dual layered nature of the pull. This contemporary design makes use of negative space with a thin, cut-out rectangular shape. The unique design of this decorative hardware will bring an upscale feel to your home.
Specifications
| Additional Dimensions | Hand Clearance: 11/16" |
| Boring | 16MM |
| Brand | R. Christensen |
| Length | 1" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like