R. Christensen Small Disc Cabinet Knob
A feminine curve with a flat contemporary surface is the definition of the Disc Collection. It offers fashion icon appeal and allure with its straightforward approach to accessorizing any cabinet door. The uncomplicated knob brings new life into the designer’s dream.
Specifications
| Additional Dimensions | Hand Clearance: 25/32" |
| Base Diameter | 5/8" |
| Brand | R. Christensen |
| Diameter | 1 3/32" |
| Material | Zinc |
| Projection | 29/32" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like