Restorers American Classic GSY777XACL-P Pull Down Kitchen Faucet
Restorers American Classic GSY777XACL-P Pull Down Kitchen Faucet With Pull-Down Sprayer combines elements of both classical design and modern day technology for an enjoyable and optimum dishwashing experience. It features a high arching spout to easily clean larger dishes, swivel ability to reach any area in and around your sink, and a dual function pull-down sprayer to tackle tough messes. Comes in popular finishes.
Specifications
| Additional Dimensions | 8 3/8" Spout Clearance |
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" |
| Height | 16 15/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 16 15/16" |
| Spout Reach | 8 3/4" |
| Style | Traditional |
| Width | 8 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like