Restorers Bel-Air KB179XBPLLS-P Widespread Kitchen Faucet
Victorian-inspired white porcelain levers flank a raised curved spout for a classic look in this Restorers Bel-Air KB179XBPLLS-P Widespread Kitchen Faucet. Widespread kitchen faucets can be utilized in several multi-hole configurations and are ideal for larger kitchens. Availalble in several finishes to complement any decor.
Specifications
| Additional Dimensions | 6 3/16" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 9 1/4" |
| Length | 8" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 9 1/4" |
| Spout Reach | 8 1/4" |
| Style | Traditional |
| Width | 8 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like