Restorers Bel-Air KS121XBPL-P Wall Mount Bathroom Faucet
Attached to the wall behind your sink, Restorers Bel-Air KS121XBPL-P Wall Mount Bathroom Faucet adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Bel-Air two handle wall mount bathroom faucet features sturdy brass construction and premium finish for long lasting use. Choice of finishes to complement any decor.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 7 7/16" |
| Length | 14 1/8" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 7 7/16" |
| Spout Reach | 8 1/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 11 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like