Restorers Bel-Air KS298XBPL-P Widespread Bathroom Faucet
Restorers Bel-Air KS298XBPL-P Widespread Bathroom Faucet is a classic design with swan neck spout and white porcelain levers. The Bel-Air widespread bathroom faucet with brass pop-up and its featured sturdy brass construction and premium finish will give years of dependable service. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 6 11/16" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 11 1/2" |
| Length | 8" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 6 5/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 6 5/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like