Restorers Bel-Air KS446XBPL-P Widespread Bathroom Faucet
Clean lines and vintage charm combine in this Restorers Bel-Air KS446XBPL-P Widespread Bathroom Faucet for a classic look. Ideal for more spacious bathrooms, widespread faucets are more spread apart and feature a 3-hole installation. The Bel-Air 8-inch widespread bathroom faucet with brass pop-up features brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 1 7/16" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 2 15/16" |
| Length | 8" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 5 9/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 5 9/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like