Restorers Century GSC88XNCLSP-P Pull Out Kitchen Faucet
Minimalist design along with a classic style help you tackle your tough messes with Restorers Century GSC88XNCLSP-P Pull Out Kitchen Faucet. The brass construction and single handle also provide a sturdy, reliant, and easy to use fixture. By interweaving classic design and contemporary curvature, timeless sophistication is embodied within this faucet. An excellent option for smaller kitchens, the angled spout and extendable hose reach provide an optimized use of space. Choice of finishes.
Specifications
| Additional Dimensions | 10" Deck Plate |
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 7 3/4" |
| Length | 10 1/16" |
| Material | Brass, Zinc Alloy |
| Style | Traditional |
| Width | 8 11/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like