Restorers Century KS719XCFL-P Water Filtration Faucet
Restorers Century KS719XCFL-P Water Filtration Faucet provides instant, crystal clear drinking water while reducing plastic waste. Ergonomically designed with curved spout and single-handle operation, it will enhance your kitchen's traditional theme while adding functionality. Use with an under the counter water filtration system. Choice of finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 1 3/4" |
| Length | 11" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 11" |
| Style | Traditional |
| Width | 6" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like