Restorers Claremont Freestanding Toilet Tissue Holder
Restorers Claremont Freestanding Toilet Tissue Holder holds extra toilet paper rolls for added convenience with a contemporary design. Additionally, its weighted base provides ease of use as it avoids tipping and falling. Choice of five finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Diameter | 3/4" |
| Height | 21 11/16" |
| Length | 7 7/8" |
| Material | Brass, Stainless Steel |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 5/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like