Restorers Classic 5 1/4 Inch Period Cabinet Pull
This Period Cabinet Pull has a distinctive Chippendale style and features a key-like knob with a long Victorian-design backplate. The 5 1/4-inch pull is made of solid brass and offered in a stylish finish.
Specifications
| Style | Colonial Revival, Chippendale |
| Brand | Restorers Classic |
| Shipping | Usually Ships In 3-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/4" |
| Height | 5 1/4" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 1 1/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like