Restorers Classic 6 3/4 Inch Period Cabinet Pull
Made of solid brass, the Period Cabinet Pull will add a vintage look to your cabinets. The pull features a 6 3/4-inch Chippendale-style back plate with key-style pull in the center. Finished in antique brass or lacquered polished brass.
Specifications
| Brand | Restorers Classic |
| Shipping | Usually Ships In 3-5 Business Days |
| Height | 6 3/4" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 1 1/16" |
| Style | Colonial Revival, Chippendale |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7/8" |
| Boring | 5 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like