Restorers Classic Arts & Crafts 12 Inch Pull
Restorers Classic Arts & Crafts 12 Inch Pull is a large handle in the Arts & Crafts style for drawers and cabinet doors. Sturdy solid brass construction in Antique Brass, Polished Brass, Brushed Nickel, Polished Nickel, or Oil Rubbed Bronze.
Specifications
| Additional Dimensions | Clearance: 1" |
| Base Diameter | 7/8" |
| Boring | 12" |
| Brand | Restorers Classic |
| Length | 12 7/8" |
| Material | Brass |
| Projection | 1 3/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like