Restorers Classic Small Cast Brass Cabinet Pull
This small brass cabinet pull is ideal for kitchen cabinets, Hoosier cabinets, screen doors, and other applications requiring a smaller size pull. Can also be used as a strap cleat. 2 3/8-inch boring.
Specifications
| Boring | 2 3/8" |
| Length | 3" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 5/8" |
| Style | Early 20th Century, Kitchen Cabinets, Hoosier Cabinets |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Restorers Classic |
| Shipping | Usually Ships In 3-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like