Restorers Concord Freestanding Tub Faucet & Hand Shower - Lever
The Concord Freestanding Roman Tub Filler With Hand Shower is the perfect accompaniment to your freestanding tub. Distinguished for their stately configuration and artsy architecture, freestanding tub faucets complement the tub and act as a beautiful ornamental piece in your bathroom. It will complete your refined bathroom decorum with the help of its premium, glistening finish and hand shower. The solid brass construction also makes for a heavy, quality made product.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Height | 6 11/16" |
| Length | 42 3/16" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9 5/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like