Restorers Concord GS818XDL-P Pull Down Kitchen Faucet
Designed for optimum versatility and functionality, Restorers Concord GS818XDL-P Pull Down Kitchen Faucet features a high arching spout to easily clean larger dishes, swivel ability to reach any area in and around your sink, and a dual function pull-down sprayer to tackle tough messes. Choice of finishes.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" |
| Height | 16 1/16" |
| Length | 8" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 13 5/16" From Wall |
| Style | Modern |
| Width | 10 1/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like