Restorers Concord KB464XDL-P 4 Inch Centerset Faucet
Restorers Concord KB464XDL-P 4 Inch Centerset Faucet with retail pop-up features a curved spout with round bar handles for a classic look. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. A matching finish drain is also included. Available in four finishes.
Specifications
| Additional Dimensions | 3 3/4" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 2 5/8" |
| Length | 6 5/8" |
| Material | Brass, Zinc Alloy, Plastic |
| Spout Reach | 3 7/8" |
| Style | Modern |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like