Restorers Concord KB846XDL-P 4 Inch Centerset Faucet
Restorers Concord KB846XDL-P 4 Inch Centerset Faucet features a unique thin, L-shaped faucet flanked by a pair of lever style handles for a modern appeal. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 2-hole installation. The Concord 4-inch centerset bathroom faucet with brass push pop-up and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. A matching finish drain is also included. Choice of four finishes.
Specifications
| Additional Dimensions | 5" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 5 3/4" |
| Length | 6 7/8" |
| Material | Brass, Zinc Alloy, Plastic |
| Spout Reach | 4 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 4 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like