Restorers Concord KB891XDX-P Widespread Bathroom Faucet
Add classic style to your bathroom with Restorers Concord KB891XDX-P Widespread Bathroom Faucet featuring cross handles and curved spout. Widespread faucets are more spread apart and feature a 3-hole installation. Made of Brass and available in several popular finishes. Flash the radical brilliance of contemporary trends with this statement piece. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 2 3/16" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 1 7/8" |
| Length | 4" |
| Material | Brass, Zinc Alloy, Plastic |
| Spout Reach | 3 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 3 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like