Restorers Concord KB896XDX-P Widespread Bathroom Faucet
A sleek, arched spout and cross handles are featured on this Restorers Concord KB896XDX-P Widespread Bathroom Faucet for a modern twist on a classic design. 3-hole installation. The Concord 8-inch widespread bathroom faucet is made of Brass for durability and offered in popular finishes A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 2 15/16" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 2 5/16" |
| Length | 5 3/4" |
| Material | Brass, Zinc Alloy, Plastic |
| Spout Reach | 5 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like