Restorers Concord KS612XDX-P Wall Mount Bathroom Faucet
A simple, L-shaped faucet and cross handles create a signature look in the Restorers Concord KS612XDX-P Wall Mount Bathroom Faucet. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. The Concord two-handle wall mount bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 3 1/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 7" - 7 5/8" |
| Style | Modern |
| Width | 7" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like