Restorers Concord KS872XDLLS-P Widespread Kitchen Faucet
This faucet boasts bold, sleek design with its cylindrical styling. Able to fit a variety of sink set-ups, Restorers Concord KS872XDLLS-P Widespread Kitchen Faucet can be utilized in several multi-hole configurations. These are ideal for larger kitchens, as they are more spread apart, and feature a 3-hole installation. The premium finish will also provide a long lasting and warm touch to your kitchen ensemble. Allow the brass construction to provide a sturdy and reliant fixture.
Specifications
| Additional Dimensions | 6 3/8" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 2 3/16" |
| Length | 11 1/2" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 7 7/8" |
| Style | Modern |
| Width | 7 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like