Restorers Continental GSY887XCTL-P Pre-Rinse Kitchen Faucet
Transcend your home with this Restorers Continental GSY887XCTL-P Pre-Rinse Kitchen Faucet showcasing brilliant craftsmanship and modern, curved spout with ergonomic levers. Designed for optimum versatility and functionality, the multiple spray settings and extendable spout of this pre-rinse faucet make for an enjoyable cleaning experience. Additionally, the rotating swivel spout leaves no area of the sink untouched as the industrial look of the exposed spring provides residential function. The brushed nickel finish will also provide a long lasting and warm touch to your kitchen ensemble.
Specifications
| Additional Dimensions | 10" Deck Plate |
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" or Single Hole |
| Height | 18 13/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass, Acrylic |
| Style | Modern |
| Width | 10 1/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like