Restorers Deck Mount 6 Inch Center Clawfoot Tub Faucet - Metal Cross
Restorers Deck Mount 6 Inch Center Clawfoot Tub Faucet - Metal Cross is the perfect complement to your tub. Complete your refined bathroom decorum with the help of its premium finish and telephone style hand shower. The solid brass construction also makes for a heavy, quality made product. Available in eight finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 6" |
| Height | 4 3/4" |
| Length | 9" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like