Restorers DLL316 16 Inch Lift & Lock Tub Drain & Overflow
Restorers DLL316 16 Inch Lift & Lock Tub Drain & Overflow gives a nod towards its traditional roots while offering contemporary appeal. Available in multiple finishes to match your tub filler, the Restorers tub waste and overflow drain will fit most standard bath tub drain sizes. Simply twist the drain up to open. All necessary piping and overflow is included for use with your pedestal or clawfoot tub.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Diameter | 1 1/2" |
| Height | 3 3/16" |
| Length | 20" |
| Material | Brass |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 12" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like