Restorers Duchess FSC197XAKL-P Widespread Bathroom Faucet
The exemplary design of this Restorers Duchess FSC197XAKL-P Widespread Bathroom Faucet manifests regality and elegance and showcases black porcelain handles. The Duchess widespread bathroom faucet with pop-up drain and its featured sturdy brass construction and premium finish will glamorize your home's traditional ensemble for years to come. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 3 15/16" Spout Clearance |
| Brand | Fauceture |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 6" |
| Length | 14 13/64" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 5 3/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 5 3/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like