Restorers Duchess KS395XPKL-P Mini-Widespread Bathroom Faucet
Restorers Duchess KS395XPKL-P Mini-Widespread Bathroom Faucet is a sleek, compact design with detailed facets and clean lines. These compact faucets provide all of the design elements of a quality faucet without the need for a deck plate in 3-hole sinks. The Duchess KS395XPKL-P Mini-Widespread Bathroom Faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for many years. A matching finish drain is also included. Brushed Nickel and Oil Rubbed Bronze.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" - 8" Adjustable |
| Height | 1 3/4" |
| Length | 4 1/2" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 2 1/4" |
| Spout Reach | 4 1/2" |
| Style | Traditional |
| Width | 2 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like