Restorers Duchess KS396XPKX-P Widespread Bathroom Faucet
Restorers KS396XPKX-P Widespread Bathroom Faucet is a classic 3-hole setup with short, curved spout and porcelain cross handles on bell-shaped bases. The Duchess 8-inch widespread bathroom faucet with brass pop-up and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 2" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 3 1/16" |
| Length | 6 1/2" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 6 1/2" |
| Style | Traditional |
| Width | 3 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like