Restorers Edenscape KSR11 Straight Shower Curtain Rod with Rings
Restorers Edenscape KSR11 Straight Shower Curtain Rod with Rings includes everything you need to give your shower or bath area that upgraded look with a straight tension shower rod that adjusts from 60-72". The matching roller ball rings easily fit onto most shower curtains and glide open with a light tug.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Diameter | 1" |
| Height | 2 9/16" |
| Length | 60" |
| Material | Stainless Steel, Brass |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 2 9/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like