Restorers Edenscape SR11 Tension Shower Curtain Rod - Decor Flange
Complete your traditional bathroom with this Restorers Edenscape SR11 Tension Shower Curtain Rod - Decor Flange. A quick and simple installation along with a secure hold is provided by the rod's tension design. Available in Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze or Polished Chrome.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Diameter | 1" |
| Height | 2 9/16" |
| Length | 60" |
| Material | Stainless Steel, Plastic |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 9/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like