Restorers Elinvar KS464XEX-P 4 Inch Centerset Faucet
Create a bold and mdoern design in your bathroom with Restorers Elinvar KS464XEX-P 4 Inch Centerset Faucet. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Elinvar 4-inch centerset bathroom faucet features cross handles and sculpted curved spout. The sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 3 5/8" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 3 7/8" |
| Length | 6 5/8" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 4 7/8" |
| Spout Reach | 3 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like