Restorers Elinvar KS861XEX-P 4 Inch Centerset Faucet
Restorers Elinvar KS861XEX-P 4 Inch Centerset Faucet brings edgy, modern design to the bathroom with its sleek lines and cross handles on thick stacked rings. Centerset bathroom faucets feature an easy 3-hole installation and are ideal for smaller bathrooms. The Elinvar 4-inch centerset bathroom faucet is made of brass in chocie of four finishess. Restorers Elinvar KS861XEX-P 4 Inch Centerset Faucet is guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 4" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4 3/4" |
| Length | 6 3/8" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 6" |
| Spout Reach | 4 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 6" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like