Restorers English Country Cross 8 Inch Wall Mount Bathroom Faucet
Bring the extravagance of 18th century Europe to your bathroom with Restorers English Country Cross 8 Inch Wall Mount Bathroom Faucet. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. Wall-mount facucets also free up valuable counter top space. The English Country Bathroom Faucet features Solid Brass construction and premium finish. Choose from seven finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 2 5/16" |
| Length | 8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 1/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like