Restorers English Country KB764XAX-P 4 Inch Centerset Faucet
Restorers English Country KB764XAX-P 4 Inch Centerset Faucet embodies 18th century English exravagance with classic styling including cross handles and curved spout. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The English Country 4-inch centerset bathroom faucet has brass construction and premium finish are guaranteed for durability and long life. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 2 1/2" Aerator Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4" |
| Length | 6 1/2" |
| Material | Brass, Zinc Alloy |
| Spout Height | 4" |
| Spout Reach | 4 3/4" |
| Style | Traditional |
| Width | 4 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like